67 213 28 86 sezup@sezup.com.pl

Wentylacja Piła

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń z reguły pomiędzy nimi a przestrzenią na zewnątrz jest kluczowym elementem każdej inwestycji budowlanej. Od prawidłowego przepływu powietrza w pomieszczeniach zależy samopoczucie a często zdrowie osób i zwierząt. Dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze. Jest szczególnie ważna w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, jak na przykład dym papierosowy czy opary substancji chemicznych, pyły itp.

Jakie są rodzaje wentylacji?

Najstarsze i najpowszechniej znane są wentylacje naturalne i grawitacyjne. O ile naturalna jest prosta i powstaje w wyniku przeciągu a do jej uzyskania potrzebne jest otwarcie np. okien po przeciwnych stronach pomieszczenia o tyle jest uciążliwa. W zasadzie w takim momencie możemy mówić o wietrzeniu i nie jest to sposób na trwałe oczyszczanie powietrza.
Wentylacja grawitacyjna wykorzystuje różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery. Zanieczyszczone powietrze zostaje samoczynnie wyssane z pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną, a do pomieszczenia napływa powietrze zewnętrzne przez celowo wykonane nawiewy (np. okna, kratki nawiewne sterowane higroskopijnie) albo nieszczelności w obudowie budynku.
Coraz częściej stosowana staje się wentylacja mechaniczna. Jej zastosowanie w obiektach przemysłowych, fabrykach i halach produkcyjnych odwodniła wszechstronność zastosowania przy jednoczesnym niskim koszcie utrzymania w proporcji to zamierzonych celów.

Wentylacja Piła

wentylacja piła
wentylacja piła

Zła wentylacja Piła i zagrożenia

Konsekwencje nieodpowiedniego wentylowania pomieszczeń mają złe skutki widoczne zarówno na organizmach żywych, jak i obiektach. Butwiejące, wilgotne powietrze, zalegające długo w pomieszczeniu przyczynia się do powstawania pleśni i rozwoju złych bakterii. Skropliny pary wodnej na szybach oraz innych powierzchniach w pomieszczeniu i wyczuwalny podwyższony poziom wilgotności powietrza powodują niszczenie ścian, mebli innych elementów wyposażenia. W skrajnych przypadkach pleśń może tworzyć się pomiędzy ścianą a np.tapetą lub meblami, podstępnie niszcząc otoczenie. W takich sytuacjach pierwszym symptomem może być charakterystyczny, nieprzyjemny i duszny zapach.
Jednak najgorsze konsekwencje złej wentylacji uderzają w organizmy żywe, szczególnie w ludzi i zwierzęta. Pojawić mogą się choroby układu oddechowego, większa podatność na złe bakterie a nawet alergie. Również zbyt szybkie zmęczenie i częste bóle głowy mogą być objawami nieprawidłowo działającej wentylacji.

ul. Długosza 25, 64-920 Piła

764 000 10 35

0000032695

008027168

Ta strona używa plików cookie, w celach statystycznych. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Więcej informacji

Ta strona używa plików cookie, w celach statystycznych. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików.

Wyjdź